[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Yarwa
    Elegance
    • 2010
    • 915
    • BMW

    tstark, to co powyżej podałem to zestawienie wszystkich sprężyn. Co powinno być w jakim aucie tego nie wiem. Rodzaj zamontowanych sprężyn zalezy najpewniej od teog czy to OIIFL, tour II, 4x4, hatchback, combi, wyposażenie. Powinno również zależeć od kratki czy jest czy jej nie ma (usłyszałem taki tekst ze to jest powod problemu) i od instalacji gazowej. Generalnie chodzi o rozkład obciążen co jest związane z wyposazeniem dodatkowym m. in. To ze niektórzy maja dodatkowe niebieskie sprężyny to nie wiem dlaczego tak jest bo IMO nie jest to rozwiązanie fabryczne.
    Tez mi sie wydaje ze jesli sprezyny u mnie maja zbyt mala sztywnosc to powinno byc o "oczko" wyzej a wiec tak jak ty piszesz 1x biala i 3x zolta.
    Aha kwoli wyjaśnienia, spis który podałem dotycz tylko oznaczeń sprezyn na tył, mowi o tym indeks 1JA. ?Na przod sa inne oznaczenia, ja np. mam 1xniebieska, 2xpomarańczowa, 1x zielona - a nie ma tego w powyzszym spisie.

    Komentarz

    • Rosomak
      L&K
      • 2011
      • 1365
      • Octavia II (1Z3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Yarwa, ten spis sprężyn zrobiłeś w kolejności od najmiększych do tych o najtwardszej charakterystyce?
      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

      Komentarz

      • Yarwa
        Elegance
        • 2010
        • 915
        • BMW

        tak, tak jak napisałem zaczynamy od 0YC - to jest klasa 3 i kończymy na 0YM - klasa 12

        Komentarz

        • kowal 2002
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 5161

          Ja po wymianie dostałem springi z kropkami: 1xbiała, 1xpomarańczowa. Nie wiem jakie były wcześniej ( 1,8TSI Kombi, Elegance z kratką ).
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          • leonn
            RS
            • 2011
            • 2726
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Skoro kratka ma tu jakieś znaczenie, to jakie miały by być kropki na sprężynach jak jest fabryczny hak zamontowany :?:
            Zamieszczone przez kowal 2002
            Ja po wymianie dostałem springi z kropkami: 1xbiała, 1xpomarańczowa.
            A jaki miałeś wymiar przed wymianą, a jaki masz teraz :?:

            Komentarz

            • adamusek
              Rider
              • 2010
              • 331

              ja mialem kolejne mierzenie + jeszcze ważenie auta ??!! no i czekam co dalej...
              Prowadzi NaviExpert Lifetime
              Ostrzega Yanosik
              Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

              Komentarz

              • Yarwa
                Elegance
                • 2010
                • 915
                • BMW

                Skoro kratka ma tu jakieś znaczenie, to jakie miały by być kropki na sprężynach jak jest fabryczny hak zamontowany :?:
                odniesienia rodzaju spreżyn do rodzaju auta i wyposażenia chyba nikomu tu na forum ni jest znane. Przynajmniej nikt nic o tym nie pisał, albo nie zauwazylem. Ja sam szukalem tych info w dwoch E-... programach i nie natrafilrm na zadne info poza tym ktore podalem wyzej.

                Komentarz

                • jacekzat1
                  Drive
                  • 2011
                  • 87
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Witam. Byłem na sprawdzeniu zawieszenia: tył 367 i 368mm. Nie było mowy o gwarancyjnej wymianie sprężyn . Jak stare macie autka, w których wymieniono wam sprężyny. U mnie w 14 miesięcy przejechane 19kk km.
                  Po powrocie na parkingu wypatrzyłem ładne kombi MPI FL i ... jest motorówka. Trzeba będzie sąsiadowi coś zasugerować.

                  Komentarz

                  • Audioza
                    Classic
                    • 2011
                    • 22

                    Oryginalnie Octavia II z LPG fabrycznym, montowanym na linii produkcyjnej a nie w ASO posiada sprężyny o oznaczeniu 1x pasek biały, 3x pasek żółty nr kat 1K0 511 115 BF.
                    Do Polski trafiło ponad dwieście takich Octavii, potem były już tylko z LPG montowanym w ASO.

                    Komentarz

                    • Rosomak
                      L&K
                      • 2011
                      • 1365
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Oryginalnie Octavia II z LPG fabrycznym, montowanym na linii produkcyjnej a nie w ASO posiada sprężyny o oznaczeniu 1x pasek biały, 3x pasek żółty nr kat 1K0 511 115
                      U mnie po wymianie sprężyn właśnie takie założyli i jest dobrze.
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz

                      • jacekzat1
                        Drive
                        • 2011
                        • 87
                        • Octavia II combi (1Z5)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        mkania777, kiedy miałeś wymienione? na gwarancji?

                        Komentarz

                        • zielarzlol
                          Rider
                          • 2012
                          • 263

                          Zamieszczone przez Audioza
                          Oryginalnie Octavia II z LPG fabrycznym, montowanym na linii produkcyjnej a nie w ASO posiada sprężyny o oznaczeniu 1x pasek biały, 3x pasek żółty nr kat 1K0 511 115 BF.
                          Do Polski trafiło ponad dwieście takich Octavii, potem były już tylko z LPG montowanym w ASO.
                          A te instalacje nie były czasem zakładane na Słowacji ?

                          Bo te auta ni jak się mają do instrukcji obsługi aut z fabryczną instalacją.
                          Czarna perła O2 FL:
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

                          Komentarz

                          • patrykL
                            Rider
                            • 2009
                            • 588

                            Bo te auta ni jak się mają do instrukcji obsługi aut z fabryczną instalacją
                            tzn.?

                            Komentarz

                            • zielarzlol
                              Rider
                              • 2012
                              • 263

                              Przycisk od przełączania powinien być taki jak od wyłączania ASRu.

                              Poza tym licznik powinien wskazywać ilość LPG jak i benzyny.
                              Czarna perła O2 FL:
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

                              Komentarz

                              • Rosomak
                                L&K
                                • 2011
                                • 1365
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez jacekzat1
                                mkania777, kiedy miałeś wymienione? na gwarancji?
                                Wymieniane w połowie marca2012r (na gwarancji - samochód miał 2,5miesiąca).
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz

                                • Audioza
                                  Classic
                                  • 2011
                                  • 22

                                  Zamieszczone przez zielarzlol
                                  Przycisk od przełączania powinien być taki jak od wyłączania ASRu.

                                  Poza tym licznik powinien wskazywać ilość LPG jak i benzyny.
                                  Dokładnie tak to wygląda jeśli auto posiada instalację gazową montowaną fabrycznie, czyli na linii produkcyjnej.
                                  Wtedy też oczywiście mamy od razu fabrycznie twardsze sprężyny.

                                  Tak naprawdę to wpadka (niedbalstwo) z tymi sprężynami, to jest wina w 100% Skoda Auto Polska. Twardsze sprężyny powinny być montowane już na etapie montażu w fabryce, bo już wtedy SAP wiedziała które auto będzie miało instalację gazową. Wystarczyło tylko w uwagach w systemie wpisać zmianę sprężyn i takie zamówienie poszło by do fabryki Szkodnika. Koszt produkcji sprężyn tzw. miękkich czy twardych jest taki sam, trzeba tylko dłużej lub krócej potrzymać w piecu w celu utwardzenia.
                                  Skoda Czechy niestety nie przyjmuje żadnych reklamacji na sprężyny (za niski tył), bo auto zostało wyprodukowane zgodnie z normami.
                                  Żaden serwis ASO nie ma prawa nikogo odesłać z kwitkiem i robić problemów, musi zrobić pomiary, utworzyć zlecenie reklamacji gwarancyjnej i zrobić zgłoszenie do SAP. Decyzji odmownej nie może udzielić żaden serwis ASO ot tak sobie, stwierdzając "że tak ma być" "wszystko w normie" itp. Każdy porządny serwis tak postąpi, jeśli nie to omijajcie takie ASO z daleka.
                                  A tak na koniec, to pewno z 1% albo mniej użytkowników zorientuje się, że coś jest nie tak z tylnymi sprężynami.

                                  Komentarz

                                  • Rosomak
                                    L&K
                                    • 2011
                                    • 1365
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Zamieszczone przez Audioza
                                    A tak na koniec, to pewno z 1% albo mniej użytkowników zorientuje się, że coś jest nie tak z tylnymi sprężynami.
                                    No właśnie i to mnie dziwi, skoro to widać "jak wół"! Trzeba być pryszczatym na jedno oko lub wmawiać sobie że jest dobrze...
                                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                    Komentarz

                                    • leonn
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 2726
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez jacekzat1
                                      Byłem na sprawdzeniu zawieszenia: tył 367 i 368mm. Nie było mowy o gwarancyjnej wymianie sprężyn . Jak stare macie autka, w których wymieniono wam sprężyny. U mnie w 14 miesięcy przejechane 19kk km.
                                      jacekzat1 Wszystkie octavki nie są starsze niz 24miesiące, bo temat jest o wymianie na gwarancji. Jak Cię ASO olało to napisz do SAP, opisz cała sytuacje i wyslij z ich formularza kontaktowego.
                                      Tutaj masz link;

                                      Komentarz

                                      • t_omko
                                        Ambiente
                                        • 2009
                                        • 163
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                        Cholera, zmierzyłem sobie u siebie tył z 1/4 baku paliwa i w 2,5 rocznej OII FL Combi bez instalacji gazowej wyszło 365mm (może z 5-6 razy załadowałem mocniej samochód a tak śmigam sam). Przy okazji podskoczę do ASO i zobaczymy co powiedzą (dwa tygodnie temu wymieniali mi dźwignię kierunkowskazu i dostałem 70% rabatu także i ze sprężynami spróbuje w ASO już po gwarancji się dogadać).
                                        Moja OII FL Combi

                                        Komentarz

                                        • leonn
                                          RS
                                          • 2011
                                          • 2726
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez adamusek
                                          ja mialem kolejne mierzenie + jeszcze ważenie auta
                                          A to ważenie jak sie odbyło? Z pełnym obciążeniem czy na pusto? Mają wagę w ASO?

                                          [ Dodano: Pią 18 Maj, 12 20:45 ]
                                          Zamieszczone przez t_omko
                                          w 2,5 rocznej OII FL Combi bez instalacji gazowej wyszło 365mm
                                          Problem nie jest w instalacji LPG, tylko w żle dobranych sprężynach, albo w wadzie materjałowej sprężyn. Bardziej obstawiam to drugie. :twisted:
                                          Auto masz z kratką to powinienes mieć, spęzyny z kropkami 1xbiała, 1xpomarańczowa. Na takie wymianili koledze kowal 2002.

                                          Komentarz

                                          • patrykL
                                            Rider
                                            • 2009
                                            • 588

                                            Przycisk od przełączania powinien być taki jak od wyłączania ASRu.

                                            Poza tym licznik powinien wskazywać ilość LPG jak i benzyny.
                                            to byly "ostatnie" wypusty, wczesniej wersje z fabrycznym lpg mialy przelacznik kolo lewarka zmiany biegow, ktos na forum ma takie auto, nawet gdzies sa zdjecia

                                            Komentarz

                                            • leonn
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 2726
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez patrykL
                                              ktos na forum ma takie auto, nawet gdzies sa zdjecia
                                              Zgadza się kolega kaskader ma taką właśnie, tu jest---> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              Komentarz

                                              • jacekzat1
                                                Drive
                                                • 2011
                                                • 87
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Dzięki za dobre rady. SAP uznała moją gwarancję. Dostanę sprężyny progresywne.

                                                Komentarz

                                                • lu5asz
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 2006
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                  Zamieszczone przez komoornik
                                                  Dopiero co z salonu wyjechałeś i już dupa siedzi?

                                                  Leć do ASO niech dumają.
                                                  U mnie jak ktos siadzie do tylu,to praktycznie nie ma zadnego przeswitu,auto mega siedzi,nie mowiac juz o amortyzachi na wybojach,dziurach,ktorej nie ma grrr
                                                  Kondziu

                                                  OCP

                                                  Komentarz

                                                  • fajny52
                                                    Ambiente
                                                    • 2008
                                                    • 202

                                                    Ja też przedwczoraj zgłosiłem problem do SAP za pomocą formularza kontaktowego. Czekam na odpowiedz. U mnie prześwot 366 mm.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...